Biała bluzka ludowa

Biała bluzka ludowa model Carmen w wersji z szeroką koronką właśnie powróciła do oferty. Jest mała zmiana, zmienił się haft na koronce ale baza bluzki pozostała ta sama. Koronka jest równie szeroka co poprzednia tylko wzór jest inny.

Biała bluzka ludowa z szeroką koronką.

Niestety ta poprzednia koronka miała mnóstwo skaz, plam i defektów przez co musieliśmy ją wielokrotnie reklamować aż została wycofana ze sprzedaży i już nie mamy do niej dostępu. Mimo pięknego haftu nie żałujemy bo jak więcej niż połowa zamówienia szła do zwrotu. A to co zostawało było „no może być” to lepiej zmienić wzór na koronce. Choć nie ukrywam, że i dostawce chętnie bym zmieniła bo to druga już taka historia z szeroką koronką a i ta najnowsza zapowiada problemy w przyszłości 🙁

Ale wracając do bluzki to biała bluzka ludowa ma dwa oblicza. Z szeroką i wąską koronką. Ta z wąską dodatkowo ma możliwość 3 różnych długości rękawów. Więcej o bluzkach na mojej stronie. Opisuje tam jej wady i zalety. Rozwodzę się nad tkaniną. Szczegółowo opisuje proces zamawiania.

Bluzka Carmen z koronką ma regulowany sznureczkiem dekolt oraz rękaw wszywany reglanowo, tzw reglan. W rękawach przy koronce miękkie gumki. Tkanina stabilna (nie rozciąga się) jak na koszule męskie. 

Pięknie się prezentuje do stroju ludowego, folkowej stylizacji a także do galowego stroju z nutką folkloru. Zespół Ludowy i Koło Gospodyń Wiejskich to rodzaj organizacji, która najczęściej korzysta z usług szycia tych bluzek ale szyje je także na indywidualne zamówienia. Idealnie się komponuje z długą spódnicą ludową i kamizelką sznurowaną.

Biała bluzka ludowa z wąską koronką.

Wymiary podane przy wyborze rozmiaru to maksymalny obwód osoby, bluzka ma jeszcze niewielki (ok 4 cm) luz. Tabela rozmiarów.

Zapraszam do kontaktu to tu znajdziesz wszystkie namiary na mnie. Zapraszam również na moją stronę na facebooku. Na instagramie dzielę się też moją drugą pasją…. szydełkowaniem, szczególnie widać to w relacjach 😉

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *